HAMİLELİK DÖNEMİ KİTAP ÖNERİLERİ

Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler?

1984 yılında ilk olarak yayınlanan bu kitap o yıllardan beri güncellenerek basılıyor. Yazarı Heidi E. Murkoff ve Sharon Mazel ve tam 663 sayfa. Hafta hafta yaşayacağınız herşeyi , hatta doktora soracağınız tüm soruları içinde bulmak mümkün, hamileliğiniz boyunca size yardımcı olacak bir başucu kitabı olarak görebilirsiniz.

Hypnobirthing:

Bu kitapta Marie Mongan acının doğumun doğal bir eşlikçisi olduğu efsanesini çürütüyor. Bedenimizi gergin ve kapalı tutan korkuyu serbest bıraktığımız zaman nazik doğumu yaşayacağımızı kanıtlıyor. Özellikle doğal doğum yapmayı düşünen herkesin yardımına dokunabilecek bir kitap.

Doğum dalgaları esnasında işinizi kolaylaştıracak bir çok yöntem öğretiyor.

Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı:

Emzirme danışmanı ve eski bir hemşire olan Ayşe Öner’den harika bir kitap. Kolay okuma sağlayan bu kitabın içerisinde normal doğumun faydaları, hamilelikte iyi beslenmek için neler yapılmalı, doğru nefes almak için egzersiz önerileri, hatta kullanabileceğiniz ürün önerileri bile mevcut.

Bebekler İçin Beynin Kuralları:

Dr. John Medina, sıfırdan beş yaşa kadar nasıl akıllı ve mutlu çocuklar yetiştirileceğine dair en son bilimin anlattıklarını bizlerle paylaşmaktadır. Kitabı okuduğunuzda neden zeka geliştirici oyuncaklar almaya gerek olmadığını, hamileyken dinlenen Mozart yerine yediklerinize odaklanmanız gerektiğini, çabayı övmenin, zekayı övmekten neden daha iyi olduğunu öğreneceksiniz.

Bir Annenin Doğuşu:

Psikiyatrist Daniel N. Stern, pediyatrist, çocuk psikoloğu Nadia Bruschweiler-Stern ve gazeteci Alison Freeland ile yazdığı bu kitapta, anneliğin psikolojisini ortaya koyuyor. Annenin doğumdan önceki ve sonraki aylarda psikolojik olarak doğuşunu, yüzlerce anneyle yapılan röportajlardan ve sahip olduğu klinik tecrübeyle inceliyor. Annelerin yorumları ve vaka incelemelerinden oluşan bu kitap yeni anneler için eşsiz bir kaynak niteliğinde.

Yavaş Ebeveynlik:

Terapist Pınar Mermer imzalı bu kitap aslında ebeveynlik yolculuğumuz öncesi hızlı ve kaygılı şehirli hayatımızı sorgulamamızı sağlıyor. Bu kitap ile farklı bir ebeveynlik mümkün mü , yavaşlamanın gücünü keşfedeceğiz.

Bu yazı SilverNurse gümüş göğüs kapakları ve gümüş mama kaşıkları için hazırlanmıştır.