Her Hamilelikte Göğüs Uçları Yara Olur Mu?

Kadınlar için en değerli ve önemli dönem olan hamilelik ve sonrasında ki emzirme süreci bazı kadınlar için dayanılmaz bir hale gelebilir. Özellikle emzirme sürecinde göğüslerde meydana gelen yaralar annenin hem psikolojik hem de fiziksel olarak çöküş içerisine girmesine neden olur. Çünkü emzirmek, anne ile bebeğin arasında önemli bir bağdır.

Göğsünde meydana gelen yara nedeni ile bebeğini emziremeyen anneler kendilerini suçlu hissedebilir ve bebeklerine yetemediklerini düşünebilir. Bu durumda pek çok anne adayı hamilelik sürecinde ”her göğüs yara olur mu ” konusunda araştırma yaparak öncesinde önlem almak ister. Öncelikle her hamilelikte ya da emzirme sürecinde göğüslerin yara olma ihtimali olmadığından bahsedebiliriz.

Göğüs Yaralarını Önlemek Mümkün Müdür?

Evet. Göğüs yaralarını, emzirme döneminde geçmeden önce önleyebilmeniz mümkündür. Tabi ki bunun garantisi olmamak ile birlikte alacağınız önlemler ile en hafif şekilde bu dönemi atlatabilirsiniz.

Göğsün fizyolojik yapısı, bebeğin emme refleksini bilmiyor oluşu ve özellikle ilk hamileliklerde annenin deneyimsiz olması göğüslerde yaralara neden olabilmektedir. Ancak korkmanıza gerek yok. Hamileliğin son dönemlerinde ve emzirme sırasında alacağınız önlemler ile göğüs yaralarının önüne geçebilir ya da oluşan yaraları iyileştirebilirsiniz. Peki, ama nasıl?

Doğru Emzirme Metodları ve SilverNurse ile

Doğru emzirme metodları, göğüs yaralarının önlenmesinde ve meydana gelen göğüs yaralarının iyileştirilmesinde büyük bir öneme sahiptir. SilverNurse gümüş kapakları düzenli ve doğru kullanımda kalkan etkisiyle göğüslerin tahriş olmasını engelleyerek meydana gelebilecek göğüs yaralarının oranını düşürür.

SilverNurse gümüş kapaklarını göğüs pedleri ve pompası ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu sayede gümüş kapakların etkisi arttırabilmeniz de mümkündür. Kapakların sağladığı faydalardan yararlanmak ve meydana gelebilecek sorunları en aza indirmek için siz de SilverNurse’u tercih edebilirsiniz.